Asansör Servis

Lotos Asansör olarak; asansörlerinizin her türlü servis hizmetiyle yanınızdadır. Asansör tesislerinde yapılacak olan rutin temizleme, yağlama ve ayarlama, aşınmayı önemli ölçüde azalttığı gibi arızayı da önlemektedir. Ancak bütün bunlar arızanın meydana gelmesini önlemez.

Asansörün yağlanması gerekli kısım ve parçaların imalatçı firmanın tavsiyelerine göre ve önerdiği koruyucu yağ ile yapılmalıdır. Sürekli yağ içinde çalışan elemanların yağ düzey kontrolleri yapılmalı, belirtilen sürede yağlar değiştirilmelidir. Sürtünmeye tabi elemanlar paslanmaya karşı koruyucu yağ ile yağlanmalıdır.

Tüm asansörlerin bakım ve tamir işlemlerinin yanında özellikle aşağıdaki asansör türlerinde uzman kadromuzla yanınızdayız.

 

Araç Asansörleri

Yük Asansörleri

Yemek Asansörleri 

Engelli Asansörleri

 

 

 

 

Asansör Montaj

Amacımız yılların verdiği tecrübemiz ve alanında uzman mühendis-teknisyenlerimizlesağlam, güvenilir ve konforlu yolculuğu sizlere sunmaktadır. Kullanılan malzemeler Avrupa Standartları (CE) , ISO 9001:2000 ve TSE tam kalite sistemini 95/16/EC Annex ХIII Modül H ve EN 81-1 EN81-2 normlarının gereklerini yerine getirerek kalitemizi siz müşterilerimize sunmaktayız. Referanslarıyla, satış sonrası hizmetleri ve garanti şartlarıyla yılların tecrübesi olan firmamızın servis ekibi montaj ile ilgili çalışmalarını müşterilerinin isteklerine göre en uygun şekilde projelendirip, monaj sürecini projeye uygun olarak tamamlar ve asansör teslimini yapması için asansörü son kontrol ekibimize teslim eder. Son kontrollar yapılır ve ekibimiz asansörü eksiksiz bir şekilde müşterimize teslimatını gerçekleştirir.

Montaj Sıralaması :

Misina Atma
Roleve Alma
Proje Hazırlama ve Hesapları
Ray Montajı
Kat Kapı ve Kasalarının Montajı
Kat Kapısı Montajı(Yarı otomatik-Tam otomatik)
Makine Motor ve Hidrolik Ünite Montajı
Hız Regülatörü Montajı
Kumanda Panosu Montajı
Tesisat ve Buton Takımı Montajı
Kabin Montajı
Oto Kabin Kapısı Montajı
Ağırlık Montajı
Kilit-Pompa Montajı
Son Kontrol
İş Bitimi

 

Asansör Revizyon

Mevcut makine daireli asansörlerinizi, makine dairesiz asansörlerinizi, şahıs asansörlerinizi, yük asansörlerinizi, araç asansörlerinizi, servis asansörlerinizi, sedye yada panoramik asansörlerinizin tüm revizyon işlemlerinizi itina ile yapıyoruz. Otto asansör revizyon servisi hizmet kalitesiyle müşteri isteklerini eksiksiz olarak yerine getirir.

Her çalışan asansör ve yürüyen merdivenlerin diğer ürünler gibi bir ömrü vardır. Asansörler ve Yürüyen merdivenler her yıl yayınlanan yönetmelikler doğrultusunda modernize edilmeli ve standartlar çerçevesinde güncellenmelidir. Asansör ve Yürüyen merdivenleriniz Modernizasyon olduğunda daha güvenli hale gelecek ve yüksek performans ile çalışma ömrü dahada uzayacaktır.

 

 

Asansör Arızaları

Arıza; çalışır halde bulunan mevcut asansörünüzün olası sebeplerden dolayı çalışmaması veya normalin dışında ses, görüntü vb. problemlerin tamamıdır. Bakım; standartlara uygun monte edilmiş asansör tesisinde, ayda 1 (bir) kez olmak üzere, asansörün çalışır vaziyette bulundurulmasının temini için firmanın yetkili bakım personeli tarafından yapılan, temizlik, yağlama, ayar, muayene ve deneylerin tamamıdır. Bakım, Bakım ve Arıza hizmetleri talimatına uygun olarak, aylık Bakım Formunda belirtilen kontrollerin tamamını kapsar.

Egeser Asansör olarak, Mevcut asansörlerinizin periyodik bakım ve arıza giderme hizmetini yerine getirmekteyiz. Bu hizmet, deneyimli, isinde uzman mühendis ve teknikerlerimiz tarafından asansörünüzün tam kapasiteyle ve sorunsuz çalışması amacıyla verilmektedir. Bakım faaliyetleri sözleşme paralelinde planlı ve sistematik olarak Bakım Arıza Sorumlusu tarafından Asansör Bakım Takip listesi ile planlara göre uygulanır.Uzman bakım elemanı, bakım mahallinde özel uyarı ikaz levhaları ile tesisin güvenliğini, bakım ve onarım sırasında kişisel olarak koruyucu donanımını, cihazını, aletlerini talimatlara uygun kullanmaktadır.

Firmamız haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz arıza hizmeti vermektedir. Arızalarınıza bize ulaştıktan sonra en geç 2 saat içinde müdahale edilip giderilmektedir. Bakım, arıza veya modernizasyon(yenileme) sırasında değiştirilen parçalar 1 yıl garantilidir. Bakım, arıza veya modernizasyon (yenileme) aşamasında değiştirilen ya da geliştirilen parçalar, asansörünüzün tam kapasite ile çalışması amacıyla yurtiçindeki veya yurtdışındaki en kaliteli markalardan seçilir. Böylece asansörünüz maksimum verimle çalışır.