Asansör Kazası Haberlerine İlginç Tepki!

Muğla’da, elektrikli vinç ve metal kafeste meydana gelen iş kazası sonrası açıklama yapan asansör montaj ve bakım firması sahibi Adem Aktaş, “Haberlerdeki asansör olarak nitelendirilen imalatların büyük bir kısmının binalardaki insan taşıyan asansörler ile bir ilgisi bulunmamakta. Ancak basında bu tür iş kazaları asansör kazaları şeklinde yer almakta.” dedi.

Söz konusu haberlerdeki kazaya sebebiyet veren iş ekipmanlarının ray, kabin, kumanda panosu ve fren tertibatından yoksun olduğunu ifade eden Aktaş, “Bu tür ekipmanların kullanımı sonrası meydana gelen kazaların “asansör kazası” şeklinde sunulması vatandaşlar arasında asansör kullanımını olumsuz yönde etkilemekte.” diye söyledi.

 

Asansör kimliği taşıyan taşıyıcıların, imalatından montajına ve sonrasındaki servis bakımına kadar belli bir standardının olduğunu ve akredite edilmiş kuruluşlar tarafından yapıldığını belirten Aktaş, “Maalesef yıllardır bu tür yapılan haberlerden ötürü sektörün imajı bozulmakta ve ciddi anlamda sektöre zarar vermekte. Hatta kullanıcıların korku ve endişeye kapılmasına yol açmakta.” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: https://www.bafrahaber.com/lotos-asansor-den-asansor-kazasi-haberlerine-ilginc-tepki--176186.html